T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Beşiktaş Anadolu Lisesi

Haberler

May

E-twinning kulübümüzün Avrupa Birliği Projesi Sunumu: 9 Mayıs 2018

Katılımcı Ülkeler: Türkiye, Fransa, İtalya, Romanya, Yunanistan.

Proje Adı: Beyond Stereotypes (Klişelerin ötesinde).

Proje Amacı: Başka ülkeler ve insanları ile ilgili önyargılarımızı kırmak ve kendimizi tarihimiz, günlük hayatımız, yemeklerimiz vs. üzerinden en doğru şekilde tanıtabilmek. Bu amaç doğrultusunda katılımcı ülkelerin öğrencileri birbirleriyle iletişim kurmuşlar, birbirlerine anketler uyguladılar. Daha sonra çekilen tanıtım videoları e-twinning portalına yüklenmiş ve okullarda izletilmiş, üzerine konuşuldu. Okulumuzda katılımcı ülkelerin videoları 9 Mayıs´da Konferans salonunda izletilmiş ve üzerine konuşuldu.

İngilizce Öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

May

Yıldız Teknik Üniversitesi ile yaptığımız eğitimde iş birliği protokolü kapsamında YTÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof.Dr.Yakup ÇELİK,"Cengiz Aytmatov´un Romanlarında İnsan Sevgisi" konusunda öğrencilerimize konferans verdi. Değerli hocamıza teşekkür ederiz.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerine teşekkür ederiz.

May

Öğrencimiz Nur PAKIR, "İstiklal Yolunda 100.Yıla Yürüyüş" konulu şiir ve kompozisyon yarışmasının şiir alanında ilçemizde birinci olmuştur.Öğrencimize başarı belgesi ve hediyelerini takdim ettik. Öğrencimizi tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerimize katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

May

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği "Türkçem, Geçmişim, Bugünüm, Yarınım" konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında öğrencimiz Ege BEKAR kompozisyon alanında ilçemizde birinci olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

May

Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Dekanı Prof.Dr.Cengiz TOMAR, "Yok Olan Ortadoğu´da Medeniyet Mirası ve Tarihi" konusunda okulumuzda öğrencilerimize yönelik konferans verdi. MÜ Siyasal Bilgiler Dekanı Prof.Dr.Cengiz Tomar hocamıza teşekkür ederiz.

May

SOBİT Kulübü´müzün düzenlediği "Evrensel Parlamento-2018" çalıştayımız,İstanbul´un farklı liselerindeki öğrencilerin yoğun katılımıyla Bilgi Üniversitesi´nin Santral Kampüsü´nde gerçekleştirildi.Ev sahipliğinden ötürü İstanbul Bilgi Üniversitesine teşekkür ederiz.

Nis

Macaristan´ın başkenti Budapeşte´de Yunus Emre Enstitüsünce gerçekleştirilen Uluslararası Afro-Avrasya Araştırmaları Kongre´sinde "Uluslararası Ticaret Hukuku" konusunda konuşma yapan Öğrencimiz Eren AL okulumuzu başarıyla temsil etti.

Nis

Bosna Hersek´ten gelen misafirlerimizi evlerinde ağırlayan veli ve öğrencilerimizin de katılımıyla kardeş okul öğrenci ve öğretmenlerine yönelik düzenlediğimiz veda yemeği programını okul bahçemizde gerçekleştirdik.

Velilerimize destekleri için teşekkür ederiz.

Nis

İstanbul Kültür Üniversitesi ile yaptığımız protokol kapsamında 25 Nisan Dünya DNA Günü´ne özel düzenlenen etkinlikte öğrenci ve öğretmenlerimiz Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü´nün laboratuvardaki derslerine katılarak deneyler yaptılar. Öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Biyoloji Öğretmenlerimiz Esra KAHYAOĞLU ve İbrahim ÖZDEMİR´e teşekkür ederiz.

Nis

Bosna Hersek´te bulunan kardeş okulumuz Gimnazija Edhem Mulabdic Lisesi öğrenci ve öğretmenleriyle bugün Deniz Müzesi ve Dolmabahçe Sarayı´nı gezdik. Son olarak Boğaz´da tekne gezisi yaparak gezimizi tamamladık.

Nis

Kardeş okulumuz Gimnazija Edhem Mulabdic Lisesi´yle bugün Tarihi Yarımada´da Topkapı Sarayı,Sultanahmet Camii,Ayasofya Müzesi,Yerebatan Sarnıcı ve Süleymaniye Camii´ni gezdik. Misafirlerimiz böylece tarihimizi yerinde gezerek öğrenme fırsatı buldu.

Felsefe Öğretmenimiz Cafer KARAAYTU´ya katkılarından ötürü teşekkür ederiz

Nis

Bosna Hersek´in Maglaj şehrindeki Kardeş Okulumuz Gimnazija Edhem Mulabdic Lisesi öğrenci ve öğretmenlerini ülkemizde misafir ediyoruz. Öğrenci ve velilerimizin eşliğinde İstanbul´un tarihi yerlerini gezip ülkemiz hakkında bilgi sahibi oluyorlar.

Öğrenci ve velilerimize "Kardeş Okul" projemize katkılarından ötürü teşekkür ederiz.

Nis

Tarih ve Sosyal Bilimler Kulübümüzün düzenlediği "Evrensel Parlamento-2018" çalıştayı 5-6 Mayıs´ta İstanbul Bilgi Ünversitesinin Santral Kampüsü´nde gerçekleştirilecek. Katılım için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

Nis

İstinye Üniversitesi ile başta bilim olmak üzere eğitim ve kültürel alanları kapsayan işbirliği protokolünü imzaladık. İÜ Rektörü Sayın Prof.Dr.Melih BULU ´ya teşekkür ederiz. Eğitimde işbirliği protokolümüz hayırlı olsun.

Bu protokol kapsamında öğrencilerimiz, İstinye Üniversitesi´nin desteğiyle araştırma proje faaliyetlerini sürdürecek. Ayrıca öğrencilerimizin bireysel ve grup halinde hazırlayacakları proje ve seminer çalışmaları için yükseköğretim kurumlarının laboratuvar,bilgisayar,internet,kütüphane,spor salonu ve konferans salonu gibi imkanlarından en verimli şekilde yararlanmalarına yönelik işbirliği yapılacaktır.

Nis

Öğrencimiz Fatih ÖZDEMİR, Türk Dili ve Edebiyatı dersine özel hazırladığı  "Türk Mitolojisi Resimli Sözlüğü" isimli performans çalışmasında İslamiyet Öncesi Türk halklarının inanışında yer alan doğaüstü varlık,tanrı ve tanrıça isimlerini derlemiştir.

Öğrencimizin çalışması e-kitap olarak sitemizde yer almıştır. 

Öğrencimizi tebrik eder,başarılı çalışmalarının devamını dileriz.