T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Beşiktaş Anadolu Lisesi

Haberler

Mrt

10/C sınıfımız, Drama dersinde "Kül Kedisi" masalından canlandırmalar yaparak Drama dersini daha keyifli bir hale getirerek işledi. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ülkü Anadol ATEŞ´e katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Mrt

9, 10 ve 11. sınıf öğrencilere yönelik 3 Haziran 2018 tarihinde saat 10:00´da ilköğretim ve ortaöğretim kurumları burslukluk sınavı yapılacaktır.

Sınav başvurusu; 12 Mart – 05 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Şartları taşıyan öğrencilerin başvurusu okul müdürlüğünce sistem üzerinden onaylanacaktır.

Öğrenciler “2018 İOKBS Başvuru ve Uygulama e-Kılavuzu” na ve ilgili mevzuata, http://www.meb.gov.tr ve http://www.odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden ulaşabilecektir.

Parasız yatılı olarak öğrenimine devam eden öğrencilere ayrıca burs verilmez.

 

Mrt

İstiklal Marşı´mızın kabulünün 97.yıldönümünde Milli Şairimiz Mehmet Âkif ERSOY´un kabrini ziyaret ettik. Milli Şair´imizin ruhu şad, mekanı cennet olsun. 

Mrt

"Sanat Çağları Birleştiriyor"isimli proje çalışmamız kapsamında Öğrencimiz Aylin YAZICI´nın Vincent Van GOGH´un "Arles´teki Yatak Odası" resmiyle Salvador DALİ´nin "Eriyen Saatler" resmindeki figürleri bir araya getirdiği çalışması. Öğrencimizi tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

Ayrıca Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Mine GÜNAL´a teşekkür ederiz.

Mrt

"1-7 Mart Yeşilay Haftası" etkinlikleri kapsamında Yeşilay Genel Merkez Eğitim Sorumlusu ve Bağımlılık Uzmanı Arif ÇİFCİ, okulumuzda öğrencilerimize yönelik tütün bağımlılığı ve farkındalık eğitimi verdi. Program sonunda Okul Müdürümüz Mehemet Emin DÖRTBUDAK okul plaketimizi takdim ederek,hatıra fotoğrafı çektirdi.Sayın Arif ÇİFCİ´ye katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Ayrıca Okul Aile Birliği Üyesi Işıl BULDUK´a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Mrt

Okulumuz Tarih ve Sosyal Bilimler Topluluğu Kulübü, Kabataş Erkek Lisesinin 1.Siyasal Bilimler Konferansına Katıldı.

Kabataş Erkek Lisesi Siyasal Bilimler ve Hukuk Kulübü tarafından 26 Şubat 2018 tarihinde düzenlenen 1.Siyasal Bilimler Konferansına katılan öğrencilerimizden Kulüp Başkanı Görkem Koç okulumuz adına "Birleşmiş Milletler"konulu konuşma yaptı.

Tarih Öğretmenimiz Selma ÖZMEN´e katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Mrt

10/C sınıfımız, Drama dersinde "Pamuk Prenses" masalından canlandırmalar yaparak Drama dersini daha keyifli bir hale getirerek işledi. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

Türk Dili ve Edebiyatı Ülkü Anadol ATEŞ´e katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Mrt

İstanbul Üniversitesi Fizik Kulübü tarafından düzenlenen 8.Fizik Çalıştay´ına katılan öğrencilerimiz konuşmacılarla hatıra fotoğrafı çektirerek katılım sertifikalarını aldılar. Öğrencilerimizi tebrik eder,başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

Fizik Öğretmenimiz Ahmet ÖZTEKİN´e katkılarımdan dolayı teşekkür ederiz.

Mrt

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığında Zabıta Komiseri Ali KIZIL bugün okulumuzda  "Tüketici Hakları" konusunda öğrencilerimize yönelik konferans verdi. İBB Zabıta Daire Başkanlığına teşekkür ederiz.

Mrt

Ormandan birkaç mantar toplayan Keloğlan, mantarları bir sepetin içine koyuyor. Mantarları tartıp herhangi iki mantarın ağırlıklarının birbirinden farklı olduğunu ve herhangi iki mantar sepetten çıkarıldığında kalan mantarlar arasında toplam ağırlığı bu iki mantarın toplam ağırlığına eşit olan bir veya birkaç mantar bulunabileceğini fark ediyor. Keloğlan’ın topladığı mantar sayısı en az kaç olabilir?

Mrt

Öğrencimiz Ege BEKAR, İlçemiz genelinde yapılan "Mehmet Âkif ve Gençlik" temalı kompozisyon yarışmasında ikinci olmuştur. Öğrencimize başarı belgesi ve hediyelerini takdim ettik. Öğrencimizi tebrik eder,başarılarının devamını dileriz. 

Ayrıca Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerimize katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Mrt

"Sanat Çağları Birleştiriyor"isimli proje çalışmamız kapsamında Öğrencimiz Selin TOMBAK,Rönesans dönemi Ressamı Murillo´nun "Kavun Yiyenler" resmiyle Osman HAMDİ BEY´in "Kaplumbağa Terbiyecisi" tablosundaki figürleri bir araya getirdi. Öğrencimizi tebrik eder,başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

Ayrıca Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Mine GÜNAL´a katkılarından ötürü teşekkür ederiz.

Mrt

"Sanat Çağları Birleştiriyor"isimli proje çalışmamız kapsamında öğrencimiz Aleyna ŞEN,Frida KAHLO resmine Klimpt,Mondrian,Munch,Van Gogh adlı ressamların eserlerinden esinlenerek oluşturduğu resim çalışması. Öğrencimizi tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Mine GÜNAL´a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Mrt

10/B sınıfımız, Drama dersinde "Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz" isimli tiyatro eserinden canlandırmalar yaparak Drama dersini daha keyifli bir hale getirerek işledi. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz..

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Ülkü Anadol ATEŞ´e katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Mrt

"Sanat Çağları Birleştiriyor"isimli proje çalışmamız kapsamında öğrencimiz Özge Gülsüm TORUN,Vincent V. Gogh´un "Yıldızlı Gece" ve J. Vermeer´in "İnci Küpeli Kız"tablolarını birleştirerek ortaya çıkardığı resim çalışması. Öğrencimizi tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

Proje çalışmasına katkı sağlayan Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Mine GÜNAL´a teşekkür ederiz.