T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Beşiktaş Anadolu Lisesi

Haberler

Eyl

Öğrencilerimiz, Türkiye´nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST´i ziyaret etti.Gençlerin teknolojiye ilgisini artırmak ve milli teknoloji konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen festivalde öğrencilerimiz yetkililerden bilgi aldı. 

Eyl

Beşiktaş İlçesi Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr.Önder ARPACI ve Şube Müdürü Sedat IŞIK ile birlikte 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılının başlamasıyla okulumuzu ziyaret ettiler. Okul ziyaretleri sırasında öğrencilerimizin projelerini yakından takip eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr.Önder ARPACI’ya okul yöneticilerimiz eşlik etti.

Eyl

2018-2019 Eğitim öğretim yılı açılış törenimiz okul bahçemizde gerçekleştirildi.

Eyl

10-14 Eylül tarihleri arasında okulumuza yeni başlayan öğrencilerimize yönelik uyum haftası etkinlikleri programı yaptık.Öğrencilerimizin okula, yeni arkadaşlarına  ve öğretmenlerine alışmaları amacıyla bir dizi eğlenceli etkinlikler gerçekleştirildi.Bütün öğrencilerimizi kucaklıyor ve gönülden “Hoş Geldiniz” diyoruz.

Eyl

BEŞİKTAŞ  ANADOLU LİSESİ

2 0 1 8  /  2 0 1 9   9.SINIFLAR UYUM PROGRAMI 

 

10 EYLÜL 2018-PAZARTESİ
09.30-09.45 Hoş geldiniz Konuşması (Okul Müdürü)
09.45-10.00 Ara
10.00-10.45 Öğrencilerin Sınıflara Alınması- Okul Yönetimi ile öğretmenlerin velilerle tanışması
10.45-11.00 Ara
11.00-11.40 Sınıf Anayasası/ Kurallarımız-Beklentilerimiz/Endişelerimiz
11.40-11.55 Ara
11.55-12.30 Tanışma Etkinlikleri-İsimler ve Hareketler
 
11 EYLÜL 2018-SALI
09.30-09.45 Günlük faaliyetler hakkında öğrencilerin bilgilendirilmesi
09.45-10.00 Ara
10.00-10.45 Kurallara ve yönetmeliklere ilişkin bilgilendirme etkinliği. Haklar ve sorumluluklar/Kuralların farkındayım.
10.45-11.00 Ara
11.00-11.40 Uyumu kolaylaştırma ve sosyal beceri kazandırma etkinlikleri. Arkadaş aranıyor/Anlat bakalım.
11.40-11.55 Ara
11.55-12.30 Akademik ve Mesleki Gelişimi Destekleyen Etkinlikler.  Zaman yönetimi/ En iyi nasıl öğrenirim?
 
12 EYLÜL 2018-ÇARŞAMBA
09.30-09.45 Günlük faaliyetler hakkında öğrencilerin bilgilendirilmesi
09.45-10.00 Ara
10.00-10.45 Öğrencilerin Branş öğretmenleriyle tanışması ve her dersin müfredatı ve işlenişi ile ilgili bilgilendirilmesi
10.45-11.00 Ara
11.00-11.40 Öğrencilerin Branş öğretmenleriyle tanışması ve her dersin müfredatı ve işlenişi ile ilgili bilgilendirilmesi
11.40-11.55 Ara
11.55-12.30 Koruyucu ve Destekleyici Eğitim Ortamı Oluşturma Etkinlikleri. Bana sağlıklı olmayı anlat/ Kimliksiz tanışma.

Ağu

13 Ağustos 2018 Yerleştirmeye Esas 1.Nakil Tercih Sonuçlarına göre okulumuzun taban puanı 413,4601 olarak belirlenmiştir. 

Yerleştirmeye Esas 2.Nakil Tercih başvuruları ise 13-17 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sonuçları sorgulamak için tıklayınız.

Ağu

Sevgili Gençler,

Çağımız bilgi ve teknoloji çağıdır. Dünya milletlerine baktığımızda onların büyük bir teknoloji ve bilim yarışı içinde olduklarını görüyoruz. Gelecekte önder olacak, dünyaya yön verecek milletler bu yarışı önde götüren milletler olacaktır. Bu yarışta avantaj sağlayan en önemli unsur yetişmiş insan gücüdür. Gelecekte bugünden daha karmaşık bilgi ve teknolojileri kullanmak zorunda olacak sizler, kendinizi bugünden yetiştirmek zorundasınız. Amacımız, sizlerin kendi ayakları üzerinde dik ve sağlam durabilen, mesleğini edinmiş yetişkinler olarak hayata adım atmanızı sağlamaktır. Aynı zamanda geleceğimiz olan sizlerle vatanımızın bekasını ve hürriyetini teminat altına almaktır. Bu gayelerimizin gerçekleşebilmesi için idareci, öğretmen ve tüm personelimizle gerektiğinde gece gündüçalışacağız. Gerek donanımsal ihtiyaçlar, gerekse eğitim açısından yapılması gereken ne varsa yerine getirmeye, sizlere en uygun eğitim ortamını hazırlamaya gayret edeceğiz.

Size düşen vazifenin de çok çalışmak ve kendinizi mümkün olan en üst düzeyde yetiştirmek olduğunu unutmayın!

 Beşiktaş Anadolu Lisesi ailesine HOŞ GELDİNİZ!

         OKUL YÖNETİMİ

Ağu

Tem

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan LGS tercih sonuçları değerlendirme işlemleri tamamlanarak tercih yapan adayların erişimine açıldı. Öğrenci ve veliler, sınav sonuçlarını "e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi" üzerinden öğrenebilecek.

Sonuçları öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Tem

Değerli Meslektaşlarım,

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk Millî Eğitim Bakanı olarak göreve başlamış bulunuyorum. Okulu, öğretmenler odasını bilen ve o günleri daima hatırlayan biri olarak sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum.

Sizler gibi meslek hayatıma ben de öğretmen olarak başladım. Daha sonra akademisyen ve yönetici olarak çeşitli üniversitelerde, kurumlarda görev yaptım. Kısacası ömrüm okullarda, eğitim ortamlarında geçti. İçinizden bazı öğretmen arkadaşlarımla birçok çalışmada aynı havayı teneffüs ettik, aynı mekânları paylaştık. Sizlerin neler hissettiğinin, neler düşündüğünün farkındayım. Şimdi, Millî Eğitim Bakanlığının koridorlarında benim şahsımda temsil edildiğinizi; aklımda, düşüncemde, gönlümde, duygularımda hissiyatınızın taşındığını bilmenizi isterim.

Samimiyetle ifade etmek isterim ki görevimi ifa ederken en önemli güvencem siz değerli meslektaşlarım olacaktır. Başarılı olacaksam bu, sizlerin sayesinde; desteği, duası ve katkılarıyla olacaktır.

 

Sevgili Mesai Arkadaşlarım,

Günümüz dünyasında kişilere atfedilen değer, insanlara duyulan saygı, aslında çalıştıkları kuruma verilen değer ve saygı ile doğru orantılıdır. Bu itibarla her bir öğretmen arkadaşımın, Millî Eğitim Bakanlığının değerli bir mensubu ve Bakanlığımızın saygın bir bireyi olmakla gurur duymasını istiyorum. Yine Bakanlığımızın yaptığı her güzel işi ve gerçekleştirdiği her anlamlı faaliyeti; öğretmenlerimizin “Bunu, benim Bakanlığım yaptı.” diye sahiplenmesini ve benimsemesini istiyorum.

Bilindiği gibi okullar, derslikler, laboratuvarlar, kitaplar, velhasıl eğitime dair ne varsa; çocuklarımızın hukukunu koruma ve onların geleceğe daha güvenle bakmalarını sağlama amacına yönelik inşa edilmiştir.  Nihayetinde eğitimde yapılan her çalışmanın temelinde en kıymetli varlıklarımız olan evlatlarımız vardır.

Sevgili öğretmenlerime şu hususu ifade etmek istiyorum. Sizler bizim için çok değerlisiniz. Çünkü bugünü ve geleceği sizler yeşertiyorsunuz. Verdiğiniz emeğin, çektiğiniz sıkıntıların farkındayız. Bu meşakkatli görevi ifa ederken karşımıza çıkan engelleri elbirliği ile aşma gayreti içinde olacağız. Öğretmenlik sadece öğrencilere bazı bilgileri öğretmek değil, daha ziyade öğretmenin kendi kemalatını tamamlama ve olgunlaşma yolculuğudur. Büyük ve fedakâr MEB ailesi olarak bu yolculukta, ülkemizin bütün çocuklarını kuşatacak ve inşallah bu yolda emin adımlarla yürüyeceğiz. İyiye, güzele ve hakikate dair ne varsa ülkemiz ve çocuklarımız için birlikte başaracağımıza olan inancım tamdır.

Bu duygu ve düşünceler içinde tüm öğretmen arkadaşlarıma sağlıklı, huzur dolu bir ömür, güzel bir gelecek ve yaptıkları özverili çalışmalarda başarılar diliyorum.

Bu vesileyle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm şehitlerimizi, bilhassa bayrağımızın dalgalandığı her yerde şanla, şerefle görev yapmakta iken şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Sevgi ve saygılarımla…

Ziya SELÇUK

Milli Eğitim Bakanı

 

Tem

Okulumuz Dergisi "Dalgaların Sesi" 2018 yılı baskısıyla artık elektronik ortamda...

Aşağdaki ekrandan okul dergimizi e-kitap olarak okuyup inceleyebilirsiniz.

Okul dergimizin hazırlanıp basılmasında emeği geçen Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Ülkü Anadol ATEŞ olmak üzere tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Tem

İstanbul genelinde yapılan basketbol turnuvasında B grubunda birinci olan okul takımımız finalde Galatasaray Lisesi ile karşılaştı. Finalde son dakikaya kadar önde götürdüğü maçı 63-59 kaybederek ikinci oldu. Gümüş madalya alan öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Ayrıntılar aşağıdaki linktedir.

Tem

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı tercih dönemindeki yüzdelik dilimlerimiz;

Tavan Yerleştirme Puanı: 493,877 (0,76 Yüzdelik Dilim)

Son Tercih Yerleştirme Puanı: 487,899 

Tercih döneminde başarılar dileriz.

Tem

Fizik Öğretmenimiz Ahmet ÖZTEKİN´in okulumuzu tercih etmeyi düşünen aday öğrencilere yönelik mesajını aşağıdaki linke tıklayarak izleyebilirsiniz.

 

Şbt

Beşiktaş Anadolu Lisesi için hazırlanan 360 derece “Sanal Tur” sayfasına hoş geldiniz. Hareketli görüntüye tıklayarak açılan sayfada kendinizi Beşiktaş Anadolu Lisesinde gibi hissedeceksiniz. 3D Sanal turumuz çalıştığında fareyi bakmak istediğiniz yöne doğru kaydırmanız yeterlidir. Detaylara zumlamak için farenizin tekerleğini istediğiniz yöne çevirebilirsiniz.