T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Beşiktaş Anadolu Lisesi

Haberler

Haz

2017‑2018 II. Dönem Derslere Göre Dönemlik Ağırlıklı Ortalama Sıralamalarını Görüntülemek İçin Aşağıdaki Linke Tıklayınız.

Haz

YKS sınav giriş yerleri açıklandı! 30 Haziran 2018 tarihinde uygulanacak olan 2018-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT),1 Temmuz 2018 tarihinde uygulanacak olan 2018-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının sınav giriş yerleri belli oldu. İşte YKS sınav giriş yerleri sorgulama ile ilgii ayrıntılar.

YKS SINAV GİRİŞ YERLERİ NASIL SORGULANIR?

  ÖSYM, 30 Haziran ve 1 Temmuz´da düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı giriş belgelerini "https://ais.osym.gov.tr/" adresinden erişime açtı.  Öğrenciler buradan sorgulama yapabilecek. 

ÖSYM´DEN YKS İÇİN ÖNEMLİ UYARI

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada : "30 Haziran 2018 tarihinde uygulanacak olan 2018-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT),1 Temmuz 2018 tarihinde uygulanacak olan 2018-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile saat 14.00´den itibaren edineceklerdir." denildi.

2018-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) için adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

2018-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) için adaylar saat 15.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Öte yandan ÖSYM, sınava girecek öğrencilerin YKS ile ilgili uyması gereken temel kuralları da yayınladı.

BELGEDE ADAYN FOTOĞRAFININ GÖRÜNÜR ŞEKİLDE OLMASI

YKS´de uyulması gereken temel kurallar şöyle: Sınav giriş belgesinin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafının bulunması. Belge üzerinde adayın fotoğrafı bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermelidirler. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır.

SINAV BELGESİNDE BELGENİN ORİJİNALİ HARİCİ YAZI VE ŞEKİL BULUNMAMASI

Sınav giriş belgesinin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir.

FOTOĞRAFI ANLAŞILMAYAN ADAYLAR SINAVA ALINMAYACAK

Sınava Giriş Belgesi’ni (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Adaylar, sınavın ilgili oturumuna ait Sınava Giriş Belgelerinin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Sınavın ilgili oturumuna ait Sınava Giriş Belgesini yanlarında bulundurmayan adaylar, sınav binasına alınmayacaklardır

ÇANTALAR SINAV MERKEZİNE ALINMAYACAK

Bina girişinde yoğunluğa yol açılmaması için adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri ve sınavdan en az 1 saat önce sınavın yapılacağı bina önünde
hazır bulunmaları sınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir.

ADAYLAR, BİNAYA KALEM SİLGİ VE PEÇETE BULUNDURAMAYACAK

Adaylar, kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, peçete ve şeker ÖSYM tarafından temin edileceğinden, şeffaf pet şişe içerisindeki su dışında hiçbir araç, gereç, içecek ve yiyeceği sınava girecekleri binaya sokamazlar.

2018 YKS SINAVI NE ZAMAN? 

YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) 30 Haziran - 01 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacak.

TYT, 30 Haziran 2018 Cumartesi günü yapılacak. Sınav saat 10:15´te başlayacak ve 135 dakika sürecek.

AYT, 01 Temmuz 2018 Pazar günü yapılacak. Sınav, saat 10:15´te başlayacak ve 180 dakika sürecek.

YDT, 01 Temmuz 2018 Pazar günü yapılacak. Sınav saat 15:45´te başlayacak ve 120 dakika sürecek.

Haz

2017 - 2018 eğitim - öğretim yılı iftihar tablomuz.

Üç eğitim - öğretim yılının tüm dönemlerinde takdir belgesi alarak üstün başarı belgesini hak ederek iftihar tablomuzda yer alan öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Başarılarının devamını dileriz.

Aşağıdaki linke tıklayarak iftihar tablomuzu görüntüleyebilirsiniz.

Haz

Okulumuzda her sene yayınlanan, içinde Beşiktaş Anadolu Lisesi öğrencilerinin yazılarını bulunduran dergimiz bu sene sizlere çok güzel içerikler sunuyor. İçinde sanattan uzaya, astrolojiden E-spor´a kadar okuması birbirinden eğlenceli bir sürü yazı bulunuyor. Derginin sayfalarını çevirirken Jon Snow ile maceralara dalacak, Star Wars ile kendinizi uzayın derinliklerinde bulacaksınız.

Dergimizde bulunan haber bölümünden de okulumuzu tanıyabilir, okulumuzla ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Okul dergimizin hazırlanması emeği geçen başta Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Ülkü Anadol ATEŞ olmak üzere Öğrencilerimiz Eren AL, Ayhan YILMAZ, Duru İNCELER, Ayşenur ATLAÇ, Gizem Zeynep ÇAPOĞLU, Elif HANCI, Ege BEKAR, Batuhan EMİROĞLU, Naz BALKAN, Asya PİŞKİN, Melis ŞAHİN, Şule KALELİ, Asrın KOL, Derin SEZER, Emir FİL, Yiğit CAN, Baybars TOKGÖZ, Ece KARAKAŞ, Aslı DEMİR, Nil ŞENEL, Suay UYSAL,Efe Bora EVEREST ve Işıl KESLER´E teşekkür ederiz.

Haz

Öğrencimiz Zeynep Buse Güngör (9/A),

Milli Takım Sporcusu olarak katıldığı, 9-10 Haziran tarihlerinde Avusturya’da düzenlenen Austria Youth Open Artistik Yüzme Yarışlarında, Takım Dalında 1.’lik ile altın madalya ve Combo branşında 2.’lik ile gümüş madalya kazandı.

Ülkemizi uluslararası platformda başarıyla temsil eden Öğrencimiz Zeynep Buse GÜNGÖR´ü tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 👏👏👏

Haz

Milli Eğitim Bakanlığı, okul web kullanımı listesini yayımladı. Buna göre 53,720 kurum arasından 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı Türkiye sıralamamız: 168 👏

Emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Haz

Satranç Kulübümüz, 2017-2018 eğitim öğretim yılında önemli başarılara imza attı. Beden Eğitimi Öğretmenimiz Özdilek Kandemir´e özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ederiz.

Haz

Liseler arası basketbol 🏀 turnuvasında Cağaloğlu,Pertevniyal,Sabancı Liselerini yenen okulumuz basketbol takımı finalde Galatasaray Lisesi ile karşılaştı. Karşılaşmada Galatasaray Lisesi´ne yenilen takımımız turnuvada ikinci oldu. Öğrencilerimizi tebrik ederiz. Ayrıca turnuvada öğrenciniz Oğuzhan Koçan en iyi forvet ödülünü aldı.🏆

Beden Eğitimi Öğretmenimiz Gülnihal Çelikörs hocamıza teşekkür eder,tüm ekibi başarılarından dolayı kutlarız.

May

Görsel Sanatlar Öğretmeni Mine GÜNAL´ın düzenlediği resim sergisinde öğrencilerimizin emeği resimler sergilendi. Öğretmenimiz ve tüm öğrencilerimizin emeğine sağlık.

Müzik Öğretmenimiz Kurtuluş KORKMAZ´a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

 

May

Okulumuz öğrencilerinin hazırlamış olduğu "Hamlet" adlı tiyatro oyunumuzu Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi gösteri salonunda sergiledik. Gösterinin hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Müdürü Talat GÜNDAY´a teşekkür ederiz.

Tiyatronun sergilenmesinde emeği geçem Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Rahşan Şişkolu´ya teşekkür ederiz.

May

Lise dönemi, bireyin meslek, kariyer, üniversite gibi seçimleri yaptığı kısaca kendini gerçekleştirebileceği bir tasarım oluşturduğu önemli bir dönemdir. Sınava giren öğrenciler puanlarına göre tercihlerde bulunurken, aynı zamanda “Nasıl bir lise?” sorusuna da cevap aramaktadır. Kariyer yolcuğunun bir parçası olan lise süreci ve seçimindeki en önemli belirleyici, öğrencinin ilgi, istek, yetenekleri, hayattan beklentileri, gelecek ile ilgili tasarımıdır. Çocuklarının başarılı ve iyi bir geleceğe sahip olmasını isteyen ebeveynlerin çocuklarını her yönüyle iyi anlamaları ve tanımalarının lise seçim sürecine katkısı büyüktür.

Çocuklarının iyi bir geleceği sahip olmasını isteyen ebeveynler, kendi istek ve hayallerinden sıyrılıp, çocuklarını iyi tanımalı ve objektif bir şekilde gerçekçi hedefler koyarak, çocuklarıyla beraber onlar için en uygun seçimlere odaklanmalıdır. Doğru yapılamayan seçimler, çocuğun özgüveninden motivasyonuna ve yaşam kalitesine kadar pek çok süreci olumsuz etkiler. Bu çocukların olduğu kadar ailelerin de sınavı. Anne babalar objektif bir bakışla, çocuğun sahip olduğu potansiyeli ve nasıl mutlu olacağını bilerek ona destek olmalı. Başarının mutluluğu değil, mutluluğun başarıyı getirdiğini göz ardı etmemeleri ve çocuklarını bir birey olarak yetişeceği, kendisini doğru ifade edeceği, yetenek ve eğilimlerine uygun okullara gitmesi için cesaretlendirmeleri çok önemlidir.

Lise seçiminde önemli kriterlerden birisi de okuldaki müfredatın öğrencinin gelecek hedefleriyle doğru eşleşmesidir. 2030’lu yıllarda mesleki kariyerlerini gerçekleştirecek olan gençleri geleceğin mesleklerine hazırlanabilecekleri, 21.yüzyılın ihtiyaçlarına uygun eğitim alabilecekleri, farklı beceri alanlarıyla kendilerini geliştirebilecekleri çok yönlü öğrenme ortamı sunan bir lise seçimi gelecek tasarımında önemli bir başarı faktörüdür.

Tüm kariyer ve gelecek planlarının yeniden tanımlandığı, meslek seçiminde sadece bilginin değil bireylerin yetenek ve donanımlarının öne çıktığı bir dünyada, öğrencilerin kendilerini keşfetmesine öncelik veren, zengin eğitim programlarıyla onların gelecek tasarımına rehberlik eden bir lise seçimi çok önemlidir. Okul köklü gelenekleriyle güncel eğitim yöntemlerini buluşturarak, öğrencilerine doğru becerileri, donanımları, kültür ve deneyimleri kazandıran ve tüm zamanlara, tüm dünyaya adapte olabilen bireyler olarak yetişmelerine öncelik veren bir eğitim yaklaşımına sahip olmalıdır.

May

ŞİİR DİNLETİMİZE BEKLİYORUZ..

 

Edebiyat Öğretmenimiz Buket KÖROĞLU´nun önderliğinde öğrencilerimiz 5 Haziran Salı günü Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Konferans Salonunda "Şiir Dinletisi" programı düzenleyecek. 

BİLETLERİ OKULUMUZDAN TEMİN EDEBİLİRSİNİZ.

Gözyaşlarının gücü vardı eskiden..

May

Öğrencilerimizden Zeynep Buse GÜNGÖR, ilçemizde düzenlenen yüzme yarışmasında 100 ve 50 metrelerde 1.oldu. Zeynep Buse GÜNGÖR ise 50 metre kelebekte birinci ve kurbağa dalında ise ikinci olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

May

1999 ve 2017 arasında yapılan ÖSS, YGS ve LYS soruları ve cevap anahtarları ÖSYM´nin internet sitesinde yayınlandı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 1999 yılından itibaren düzenlenen üniversite sınav sorularını internet sitesinde yayınladı. Bu yıl üniversite sınavlarına girecek adaylar 1999-2009 yıllarında tek aşamalı olarak ve Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ile 2010-2017 arasında iki aşamalı olarak yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavları (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) ait tüm sorulara ve cevap anahtarlarına ÖSYM´nin internet sitesinden ulaşabilir. 

Öte yandan ÖSYM tarafından, diğer sınavların geçmiş yıllara ait sorularının da açıklanmasının planlandığı öğrenildi. 

2 Ağustos 2013’te Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ´Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun´un, 33’üncü maddesi ile 53’üncü fıkrası bendi gereğince ÖSYM, düzenlediği sınavların sorularını yayınlamayacağını duyurmuştu. ÖSYM tarafından belirlenecek sınavlara ait soruların yüzde 10’u kurumun internet sitesinde yer almıştı.

May

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Mezuniyet Törenimizi okul bahçemizde gerçekleştirdik. Yoğun katılımla gerçekleştirdiğimiz mezuniyet törenimizde 12.sınıflarımıza mezuniyet plaketlerini Okul Müdürümüz verdi. Mezunlarımıza sınavlarında başarılar dileriz. Bahtları açık olsun.