T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Beşiktaş Anadolu Lisesi

Haberler

Mrt

İstanbul Aydın Üniversitesi ile yaptığımız iş birliği protokolü kapsamında Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Akademisyenleri "Peyzaj Mimarlığı" konusunda öğrencilerimize yönelik konferans verdi. 

Kimya Öğretmenimiz Filiz ERAVCI, Coğrafya Öğretmenimiz Bengü ATAY ve Biyoloji Öğretmenimiz İbrahim ÖZDEMİR´e teşekkür ederiz.

Mrt

Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Erten GÖKÇE, "Başarıya Giden Yol" konusunda öğrencilerimize seminer verdi. Değerli hocamıza teşekkür ederiz.

 

Mrt

Öğrencilerimiz, büyüklere saygı konusu çerçevesinde tarihi şefkat kurumu olan Darülazece´yi ziyaret ederek yaşlılarımızın yalnızlıklarına ve sorunlarına ortak olarak, yaşlılarımızın yaptığı sanatsal faaliyetleri incelediler.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenimiz Nuray YILMAZ´a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Mrt

10/C sınıfımız, Drama dersinde "Bremen Mızıkacıları" masallarından canlandırmalar yaparak Drama dersini daha keyifli bir hale getirerek işledi. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Ülkü Anadol ATEŞ´e katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Mrt

Okulumuz genelinde 9,10,11 ve 12.sınıflarımıza yönelik genel kazanım denemesi yapıldı.

Değerli Öğretmenlerimize fedâkârane desteklerinden ötürü teşekkür ederiz.

Mrt

11-F sınıfımız Kültür Atlası Panosu hazırlayarak dünyanın çeşitli coğrafyalarındaki milletlerin kültür farklılıklarını inceledi.

Coğrafya Öğretmenimiz Bengü ATAY´a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Mrt

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü Öğrenci ve Öğretmenlerimizin düzenlediği programlarla okulumuz konferans salonunda kutlandı.Öğrencilerimizi tebrik eder,başarılı çalışmalarının devamını dileriz. 

Ayrıca Matematik Öğretmenlerimiz Berna ERGENE,Vildan AKSOY ve Müzik Öğretmenimiz Kurtuluş KORKMAZ´a katkılarından ötürü teşekkür ederiz.

Mrt

İstanbul Kültür Üniversitesi ile yapmış olduğumuz eğitimde iş birliği protokolü kapsamında İKÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Hacı Ömer KARPUZ, okulumuzda "Edebiyat,Kültür ve Dil" konusunda öğrencilerimize konferans verdi. Konferans programı öğrencilerimizin sorularıyla samimi bir söyleşi havasında devam etti.Program sonunda Okul Müdürümüz Mehemet Emin DÖRTBUDAK, Prof.Dr.Hacı Ömer KARPUZ hocamıza okul plaketini takdim etti.Değerli hocamıza teşekkür ederiz.

Mrt

Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen "Best Mühendislik" yarışmasının 1.Ayağı okulumuz öğrencileri arasında yapıldı.Finale katılmayı hak kazanan öğrencilerimiz finallerde başarılı olursa Avrupa´daki liselerle yarışacaklar.

Yarışma kapsamında birinci olan takım:

1-Aleyna KAÇICI (9-C)

2-Mehmet Celal ÇAYLAK (9-C)

3-Mithat Can ÇAKIR (9-C)

4-Aykız Kaya (9-C)

İkinci Olan Takım:

1-Mert Ali YAMAN

2-Tolga MAMUR

3-Aydın Doğan ÜRKOR

4-Doğan ÖZORHAN

Üçüncü Olan Takım:

1-Enes AVCI

2-Vedat AKDENİZ

3-Taha ALTINOK

4-Emir ERTÖRER

Öğrencilerimizi tebrik eder,başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

Fizik Öğretmenimiz Ahmet ÖZTEKİN´e teşekkür ederiz.

 

Mrt

SOBİT Kulübümüz,Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Dek. Prof.Dr.Cengiz TOMAR ve Dekan Yrd. Yrd.Doç.Dr. Arzu AL´ ı makamlarında ziyaret etti. Planlanan proje çalışmalarımıza verdikleri destekten ötürü Prof.Dr.Cengiz TOMAR ve Yrd.Doç.Dr.Arzu AL ´a teşekkür ederiz.

Mrt

14 Mart Dünya Pi Gününde farkındalık oluşturması bakımından öğrencilerimiz okulumuz bahçesinde Pi Sembolünü oluşturarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.

"Dünya Pi Günü" videosunu aşağıdaki ekrandan izleyebilirsiniz.

Türk Dili ve Edebiyatı Ülkü Anadol ATEŞ ve Matrmatik Öğretmenimiz Berna ERGENE´ye  teşekkür ederiz.

Mrt

Kapıdan içeri girer girmez sizi karşılayann tek okuldur belki de...

Kuşların tatlı melodileridir günün duyulan ikinci alarmı..

Yine kim bilir,uyku yorganını üzerinizden çeken ikinci bir eldir,belki de denizden esen bol iyotlu bir meltem...

Asırlık ağaçların yaşlarına bakmazsızın önünüze eğilip sizi selamladığı;geçen koskoca bir tarihin bugüne sığdırılmaya çalışıldığı koskoca bir yapıdır bu okul. Derslerden bir an kafanızı kaldırdığınızda size hzuur verecek olan koca bir mavilik bekler...

Nasıl ki içine sığdırmışsa Kız Kulesi´ni,Boğaz Köprüsü´nü;sizin de ruhunuzu çalmaya hazırdır o.

Kaç sultan inip çıkmıştır kim bilir o tahta merdivenlerden ya da kaç şehzade şahit olmuştur tavanındaki figürlerin yapılışına? 

Burada öğrenim görmenin saraya girmek kadar özel olduğu..ve tıpkı hayatta her özelin çok daha güzel olduğu gibi..

                                              (Öğrencilerimizin Gözünden)

Mrt

Okulumuzda düzenlenen "Âkif´in Nesli" şiir yarışmasında birinci ve ikinci olan öğrencilerimize başarı belge ve hediyelerini takdim ettik. Öğrencilerimizi tebrik eder,başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgis Öğretmenimiz Nuray YILMAZ´a katkılarımdan ötürü teşekkür ederiz.

Mrt

19/02/2018 tarih ve 12600597-310.01.02-E.3532384 sayılı Makam Oluru ile Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’ne devredilmiş olup, bundan sonraki iş ve işlemler Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülecektir.
Eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla ilgi 2017/15 Genelgeye göre gerçekleştirilen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” sürecinde ve benzer faaliyetlerde görevlendirilmek üzere mevcut Değerlendirici Havuzu güncellenerek yeniden oluşturulacaktır. 
Bahsi geçen ve benzer çalışmalarda gönüllülük esasına göre görev almak isteyenler ve 2016-2017 Yenilikçilik Ödülleri değerlendirme sürecinde görev alıp tekrar görev almak isteyenler, il temsilcisi olup da değerlendirici olarak görev almak isteyenler, 12-16 Mart 2018 tarihleri arasında http://eoyo.meb.gov.tr/LoginD.aspx adresinden başvuru yapabileceklerdir.

Mrt

Okulumuz çatı onarım hizmetlerini büyük bir hassasiyetle gerçekleştiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ekibine teşekkür ederiz.