T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Beşiktaş Anadolu Lisesi

Haberler

May

1999 ve 2017 arasında yapılan ÖSS, YGS ve LYS soruları ve cevap anahtarları ÖSYM´nin internet sitesinde yayınlandı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 1999 yılından itibaren düzenlenen üniversite sınav sorularını internet sitesinde yayınladı. Bu yıl üniversite sınavlarına girecek adaylar 1999-2009 yıllarında tek aşamalı olarak ve Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ile 2010-2017 arasında iki aşamalı olarak yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavları (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) ait tüm sorulara ve cevap anahtarlarına ÖSYM´nin internet sitesinden ulaşabilir. 

Öte yandan ÖSYM tarafından, diğer sınavların geçmiş yıllara ait sorularının da açıklanmasının planlandığı öğrenildi. 

2 Ağustos 2013’te Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ´Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun´un, 33’üncü maddesi ile 53’üncü fıkrası bendi gereğince ÖSYM, düzenlediği sınavların sorularını yayınlamayacağını duyurmuştu. ÖSYM tarafından belirlenecek sınavlara ait soruların yüzde 10’u kurumun internet sitesinde yer almıştı.

May

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Mezuniyet Törenimizi okul bahçemizde gerçekleştirdik. Yoğun katılımla gerçekleştirdiğimiz mezuniyet törenimizde 12.sınıflarımıza mezuniyet plaketlerini Okul Müdürümüz verdi. Mezunlarımıza sınavlarında başarılar dileriz. Bahtları açık olsun.

May

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği ´Beşiktaş Projede Önder Eğitimde Lider Proje Sergi´sinin 1. gününde öğrencilerimizin "Tarihe Vefa" isimli projesine ilgi büyüktü. Proje standımızı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr.Önder ARPACI ziyaret etti.

Projemizin hayata geçirilmesinde büyük emeği olan Tarih Öğretmenimiz Selma ÖZMEN ve tüm öğrencilerimizi tebrik ederiz.

May

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün "Projede Önder Eğitimde Lider Proje Sergisi" okulumuz bahçesinde Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr. Önder ARPACI’nın açılış konuşmasıyla başladı. Standlarda öğrencilerimiz projelerini misafirlerimize anlattı.

Öğrencilerimizin muhakeme gücünü, yaratıcılıklarını ve kendilerine olan özgüvenlerinin artmasına katkı sağlayan bu etkinliği düzenleyen Beşiktaş Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür eder, bu organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğumuzu ifade ederiz.

May

E-twinning kulübümüzün Avrupa Birliği Projesi Sunumu: 9 Mayıs 2018

Katılımcı Ülkeler: Türkiye, Fransa, İtalya, Romanya, Yunanistan.

Proje Adı: Beyond Stereotypes (Klişelerin ötesinde).

Proje Amacı: Başka ülkeler ve insanları ile ilgili önyargılarımızı kırmak ve kendimizi tarihimiz, günlük hayatımız, yemeklerimiz vs. üzerinden en doğru şekilde tanıtabilmek. Bu amaç doğrultusunda katılımcı ülkelerin öğrencileri birbirleriyle iletişim kurmuşlar, birbirlerine anketler uyguladılar. Daha sonra çekilen tanıtım videoları e-twinning portalına yüklenmiş ve okullarda izletilmiş, üzerine konuşuldu. Okulumuzda katılımcı ülkelerin videoları 9 Mayıs´da Konferans salonunda izletilmiş ve üzerine konuşuldu.

İngilizce Öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

May

Yıldız Teknik Üniversitesi ile yaptığımız eğitimde iş birliği protokolü kapsamında YTÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof.Dr.Yakup ÇELİK,"Cengiz Aytmatov´un Romanlarında İnsan Sevgisi" konusunda öğrencilerimize konferans verdi. Değerli hocamıza teşekkür ederiz.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerine teşekkür ederiz.

May

Öğrencimiz Nur PAKIR, "İstiklal Yolunda 100.Yıla Yürüyüş" konulu şiir ve kompozisyon yarışmasının şiir alanında ilçemizde birinci olmuştur.Öğrencimize başarı belgesi ve hediyelerini takdim ettik. Öğrencimizi tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerimize katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

May

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği "Türkçem, Geçmişim, Bugünüm, Yarınım" konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında öğrencimiz Ege BEKAR kompozisyon alanında ilçemizde birinci olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

May

Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Dekanı Prof.Dr.Cengiz TOMAR, "Yok Olan Ortadoğu´da Medeniyet Mirası ve Tarihi" konusunda okulumuzda öğrencilerimize yönelik konferans verdi. MÜ Siyasal Bilgiler Dekanı Prof.Dr.Cengiz Tomar hocamıza teşekkür ederiz.

May

SOBİT Kulübü´müzün düzenlediği "Evrensel Parlamento-2018" çalıştayımız,İstanbul´un farklı liselerindeki öğrencilerin yoğun katılımıyla Bilgi Üniversitesi´nin Santral Kampüsü´nde gerçekleştirildi.Ev sahipliğinden ötürü İstanbul Bilgi Üniversitesine teşekkür ederiz.

Nis

Macaristan´ın başkenti Budapeşte´de Yunus Emre Enstitüsünce gerçekleştirilen Uluslararası Afro-Avrasya Araştırmaları Kongre´sinde "Uluslararası Ticaret Hukuku" konusunda konuşma yapan Öğrencimiz Eren AL okulumuzu başarıyla temsil etti.

Nis

Bosna Hersek´ten gelen misafirlerimizi evlerinde ağırlayan veli ve öğrencilerimizin de katılımıyla kardeş okul öğrenci ve öğretmenlerine yönelik düzenlediğimiz veda yemeği programını okul bahçemizde gerçekleştirdik.

Velilerimize destekleri için teşekkür ederiz.

Nis

İstanbul Kültür Üniversitesi ile yaptığımız protokol kapsamında 25 Nisan Dünya DNA Günü´ne özel düzenlenen etkinlikte öğrenci ve öğretmenlerimiz Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü´nün laboratuvardaki derslerine katılarak deneyler yaptılar. Öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Biyoloji Öğretmenlerimiz Esra KAHYAOĞLU ve İbrahim ÖZDEMİR´e teşekkür ederiz.

Nis

Bosna Hersek´te bulunan kardeş okulumuz Gimnazija Edhem Mulabdic Lisesi öğrenci ve öğretmenleriyle bugün Deniz Müzesi ve Dolmabahçe Sarayı´nı gezdik. Son olarak Boğaz´da tekne gezisi yaparak gezimizi tamamladık.

Nis

Kardeş okulumuz Gimnazija Edhem Mulabdic Lisesi´yle bugün Tarihi Yarımada´da Topkapı Sarayı,Sultanahmet Camii,Ayasofya Müzesi,Yerebatan Sarnıcı ve Süleymaniye Camii´ni gezdik. Misafirlerimiz böylece tarihimizi yerinde gezerek öğrenme fırsatı buldu.

Felsefe Öğretmenimiz Cafer KARAAYTU´ya katkılarından ötürü teşekkür ederiz